Terapia Medek powstała w latach 70 XX wieku. Pod tajemniczą nazwą MEDEK, kryje się bardziej zrozumiała forma czyli “dynamiczna metoda stymulacji motorycznej”. Polegająca na wytworzeniu automatycznych reakcji postawy w trakcie wspomagań. Ćwiczenia są indywidualnie dopasowane do każdego dziecka, poprzez odpowiednie wcześniejsze badanie. Na jego podstawie oceniane są aktualne możliwości dziecka, dzięki którym można odpowiednio wybrać rodzaj terapii.

Na czym polega terapia Medek?

Pewnie część osób, która kojarzy Medek w pierwszej chwili usłyszawszy te słowo skojarzy je z drewnianymi skrzynkami. I po części będzie to dobre skojarzenie. W trakcie ćwiczeń z dzieckiem wykorzystujemy jego automatyczne reakcje postawy na jedno z najlepszych obciążeń czyli na grawitacje. Terapeuta odpowiednio kontroluje ruch małego pacjenta, chwytając go za poszczególne odcinki ciała. Im bardziej trzymamy dystalną część ciała, tym mocniej dziecko musi kontrolować swoje ciało reagując wbrew sile grawitacji.

Skrzynki oraz różnego rodzaju deski, pomagają w celu stymulacji różnych funkcji motorycznych dziecka. Imitując niejednokrotnie życie codzienne, z którymi zmaga się każdy z nas.

Dla kogo Medek jest dedykowany?

Terapia Medek powstała z myślą wspierania rozwoju dziecka w szczególności z deficytami neurologicznymi. W szczególności dla dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym, mózgowym porażeniem dziecięcym, dzieci z zespołem Downa oraz opóźnionym rozwojem ruchowym. 

 Jesteś zainteresowany turnusami MEDEK na Podhalu? Zapraszamy do kontaktu


Medek terapia

Terapia MEDEK małopolska

Celem terapii jest nauczenia dziecka świadomości swojego ciała oraz kontroli postawy. Wszystko dzieje się poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia, które pomagają wzmocnić postawę dziecka aby zdobywać kolejne kamienie milowe w rozwoju.

 

Metoda ta stała się w ostatnim czasie bardzo popularna, dzięki szybkim postępom jakie dziecko jest w stanie uzyskać zaledwie po kilku spotkaniach z terapeutą. Często spotykaną formą terapii są turnusy rehabilitacyjne, składające się zazwyczaj od 6 do 14 dni. Napisz do nas w celu uzyskania więcej szczegółów. Istnieje możliwość organizacji noclegu w tym samym budynku gdzie odbywają się zajęcia, zdjęcie pokoju również udostępniamy poniżej.

 

Zobacz jak wyglądają u nas turnusy MEDEK <kliknij>

terapia MEDEK_malopolska_nowytarg

 

turnusy medek nocleg nowy targ

terapia MEDEK_maloposka_nowytarg